Socialinio būsto plėtros programos įgyvendinimas

Socialinio būsto fondo plėtros tikslas – padidinti Vilniaus miesto savivaldybės socialinio būsto fondą ir patenkinti asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui Vilniaus miesto savivaldybėje, poreikį į socialinio būsto nuomą.

Savivaldybių socialinio būsto fondo plėtros 2015–2020 metų veiksmų plane (patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. balandžio 9 d. įsakymu Nr. A1-192 „Dėl  Savivaldybių socialinio būsto fondo plėtros 2015–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo”) numatyta, kad socialinio gali būti plėtojama statant, perkant gyvenamosios paskirties pastatus arba atskirus būstus.

Vilniaus miesto savivaldybė vykdydama investicijų projektą, kuris finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondo lėšų (pagal bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.1.2-CPVA-R-408-01-0011 „Socialinio būsto plėtra“), planuoja pastatyti du daugiabučius gyvenamuosius pastatus adresu Meškonių g. 10 ir Meškonių g. 14. Naujosios Vilnios seniūnijoje, Vilniaus mieste, ir ten įrengti 149 socialinius būstus. Projektuojami gyvenamosios paskirties vieno ir dviejų kambarių butų pastatai (daugiabučiai) kurių energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip „A+“. Meškonių g. 10 pastate planuojama įrengti iki 71 vieno kambario butus ir 20 dviejų kambarių butus, o Meškonių g. 14 pastate planuojama įrengti iki 45 vieno kambario butus ir 13 dviejų kambarių. Iš viso bus įrengta 116 vieno kambario butai ir 33 dviejų kambarių butai, kurių bendrasis naudingas plotas siekia 4 286 m². Taip pat planuojama įsigyti 26 butus Naujosios Vilnios, Naujininkų ar Grigiškių seniūnijoje, Vilniaus mieste.

Taip pat 2018 metais Vilniaus miesto savivaldybė planuoja įsigyti 95 socialinius būstus visų Vilniaus miesto savivaldybės seniūnijų administracinėse ribose. Socialinių būstų pirkimas bus vykdomas skelbiamų derybų būdu, taip siekiant pritraukti kuo daugiau pardavėjų bei padidinti konkurenciją tarp jų. Pastebėtina, kad pardavėjams tarpusavyje konkuruojant yra galimybė pasiekti mažiausią perkamo turto kainą.