Nuomojamo būsto priežiūra

Nuomojamo būsto priežiūra

SĮ „Vilniaus miesto būstas“ primena: savo nuomojamo būsto priežiūra ir saugumu pirmiausia turi rūpintis patys savivaldybės ar socialinio būsto nuomininkai. Iškilus grėsmei žmonių gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui, skambinama skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 ir kviečiama policija, greitoji, ugniagesiai.

Išvykdami iš savivaldybės ar socialinio būsto ilgesniam laikui, pasirūpinkite vandentiekio, dujotiekio uždaromosios armatūros (ventilių / kranų) uždarymu ir elektros automatinių jungiklių išjungimu.

Savo būstą vėdinkite keletą kartų per dieną – pakanka trumpo vėdinimo, kad kambarys prisipildytų šviežio oro, o temperatūra nukristų nedaug.

Daugiabučių bendrais inžineriniais tinklais (vandentiekio stovais, elektros, dujotiekio tinklais iki buto apskaitos prietaiso, nuotekų stovais) rūpinasi daugiabutį prižiūrinti organizacija – daugiabučio savininkų bendrija ar kita daugiabutį administruojanti įmonė.

Būstuose negalima triukšmauti, dėl to gali būti kviečiama policija. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnį šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu gyvenamosiose patalpose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia triukšmaujančiajam baudą nuo 20 iki 80 eurų. Šis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 80 iki 300 eurų.

Jeigu nusižengimą padarė nepilnametis (iki 16 metų), atlikus tyrimą, informacija apie šį nusižengimą ir jį padariusį nepilnametį turi būti perduota savivaldybės administracijos direktoriui, taip pat Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Už pakartotinius nepilnamečių vykdomus teisės pažeidimus gali būti taikoma atsakomybė tėvams.


Daugiau informacijos:

Bendrasis pagalbos centras: www.bpc.lrv.lt

Lietuvos policija: www.policija.lrv.lt, jei norite pranešti apie galimą pažeidimą ar nusikalstamą veiką: www.epolicija.lt, jei norite pasikonsultuoti: 8 700 60 000, info@policija.lt

Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainė, kurioje pateikti patarimai, kuo pasirūpinti 72 val., kilus įvairiems pavojams: www.lt72.lt

SĮ „Vilniaus miesto būstas“: https://www.vmb.lt/, 8 5 277 9090, 19118, info@vmb.lt